Заказать обратный звонок
Оставьте ваш номер в форме ниже, и мы свяжемся с вами
Замовити зворотний дзвінок
Залиште свій номер в формі нижче, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Заинтересовала наша новинка?
Оставьте Ваши контактные данные, и наш специалист свяжется с Вами для уточнения подробностей.
Ваше имя
Ваш телефон
Ваш E-mail
Комментарий
Зацікавила наша новинка?
Залиште Ваші контактні дані, і наш фахівець зв'яжеться з Вами для уточнення подробиць.
Ваше імя
Номер Вашого телефону
Ваш E-mail
Коментар
Расскажите нам о вашем объекте!
Наш специалист бесплатно подберет продукцию с учетом назначения пространства.
Ваше имя
Ваш телефон
Ваш E-mail
Комментарий
Розкажіть нам про ваш об'єкт!
Наш фахівець безкоштовно підбере продукцію з урахуванням призначення простору.
Ваше iмя
Номер Вашого телефону
Ваш E-mail
Коментар

Ретро-лампи: чарівність старовинності

Підбираємо правильний вінтажний світильник для інтер'ера
лофт світильники купити
Мода на світильники існувала завжди. І ось, зробивши черговий поворот, її увага вернулась до форм початку минулого століття – ретро-ламп. І, якщо раніше історичні світильники несли тільки утилітарну функцію – освітлювали приміщення, то в наш час їх використовують для створення затишку в інтер'єрах квартир, кафе, ресторанів, готелів. І тут нема ніяких протиріч – стиль лофт, до якого і належать світильники без абажура дуже щільно увійшов у наш побут, став частиною повсякденного життя. Будівлі колишніх заводів переобладнують в житло, виставкові зали, готелі і декорують лофт-світильниками, згідно духу епохи.
вінтажний світильник купити київ
Однак не варто очікувати історичної достовірності від сучасних ретро-ламп: дизайнери, створюючи їх брали за основу тільки конструкцію. Патрон, сткляна колба і спіраль всередині неї – ось впізнаваний всіма їх зовнішній вигляд. Причому ретро-лампа обов'язково повинна світити теплим жовтим світлом, спіраль повинна бути видимою, а скло ретро-світильника виглядати «задимленим». Шаровидні, з формою лампи розжарювання, каплевидні – саме такі світильники частіше за все можна бачити у продажі або в дизайнерських каталогах. Ближче за все до історичних форм – каплевидна. Це пов'язане з технологією відкачування повітря з колби. Така лампа у свій час одержала назву колба Едісона. Також випускались світильники сферичної і циліндричної формы.
лампа едісона купити
Лофт-лампи.
До того, як з'явились ретро-лампи на основі світлодиодів, світильники в стилі лофт вироблялись за принципом ламп розжарювання. Вугольну нитку початку 20-го століття замінила більш міцна вольфрамова. У сучасних лампах Едісона вона закручена у велику спіраль або має іншу незвичну форму. У старих світильниках цього досягти було неможливо – спіраль була прямою. Ефект задимленості скла досягається нанесенням на поверхню сткляної колби тонкого слою металу. Таке покриття грає роль світлофільтра - більш явними стають оранжеві частини спектру світильника. Такого результату вдалось досягти також за рахунок більш низького накалу спіралі. Температура світла лофт-лампи 2200-2300К, у неї більш низька світловіддача порівняно з лампою розжарювання - всього 4-7 Лм/Вт, але зате більш довгий термін служби – до 4000 годин.
філаментна ретро лампа купити
Філаментні лампи.
Історичні світильники на основі світлодіодів більш економічні - від 20 до 120 Лм/Вт. Філаменти – хитроумно закручені нитки, які світяться всередині колби сильніше нагадують вугольну нитку, ніж вольфрамова спіраль в лампах розжарювання. Філамент – тонка полоска металу з напаяними на ній дуже малими світлодіодами. Вінтажна форма колби і димчате покриття на колбі, яке виконує роль світлофільтра створюють повну ілюзію схожесті з раритетним світильником. Вибір світлових температур у світлодіодних ретро-ламп ширше, ніж у ламп розжареня – від 1800 до 2700К. У філаментних ретро-світильників крива сили світла як у ламп розжарювання, а світлова ефективність лишь ненабагато менше, ніж у звичайнийх світлодіодних світильників.
філаментні лампи купити київ
Функціональність versus декоративність.
Слід пам'ятати, що за існуючими правилами всі ретро-світильники з колірною температурою нижче 2400К можна віднести тільки до декоративного освітлення. Вони не можуть бути застосовані в якості основного джерела світла. Це важливо пам'ятати, обладнуючи освітлення публічних приміщень. Плануючи розмістити такі світильники в кафе, барах, ресторанах обов'язково потрібно продумати таке освітлення, яке допомагатиме людям орієнтуватися у просторі із світловіддачею не менше 80,5 Лм/Вт. Таким вимогам можуть відповідати філаментні ретро-світильники з підходящими світлотехнічними показниками. Ретро-лампи – це особлива філософія і її шанувальникам потрібно самим робити вибір де і в якій якості їх встановлювати. Наша порада – не ризикувати безпечністю заради краси, а поєднувати основне і декоративне освітлення.
Made on
Tilda