Заказать обратный звонок
Оставьте ваш номер в форме ниже, и мы свяжемся с вами
Замовити зворотний дзвінок
Залиште свій номер в формі нижче, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Заинтересовала наша новинка?
Оставьте Ваши контактные данные, и наш специалист свяжется с Вами для уточнения подробностей.
Ваше имя
Ваш телефон
Ваш E-mail
Комментарий
Зацікавила наша новинка?
Залиште Ваші контактні дані, і наш фахівець зв'яжеться з Вами для уточнення подробиць.
Ваше імя
Номер Вашого телефону
Ваш E-mail
Коментар
Расскажите нам о вашем объекте!
Наш специалист бесплатно подберет продукцию с учетом назначения пространства.
Ваше имя
Ваш телефон
Ваш E-mail
Комментарий
Розкажіть нам про ваш об'єкт!
Наш фахівець безкоштовно підбере продукцію з урахуванням призначення простору.
Ваше iмя
Номер Вашого телефону
Ваш E-mail
Коментар

Крива сили світла ЛЕД світильників: як підібрати світильник з оптимальною КСС

Типи кривої сили світла. Світлорозподіл в лінзованих світлодіодних світильниках
виды ксс
У технічних характеристиках до кожного світильника можна зустріти згадку про КСС. Що це таке і для чого це потрібно ми спробуємо пояснити.
Коли ми підбираємо світильник, то ставимо собі цілком певну мету - освітити дорогу, вітрину в магазині або робочий стіл. Наш вибір буде визначатися не тільки потужністю світильника або світловим потоком, а тим потоком світла, який поширюється в певному напрямку або падає на певну поверхню. Іншими словами, наскільки ефективно вдасться освітити такі різні за площею та віддаленістю об'єкти. Трекові світильники в вітрині повинні забезпечити світловий потік в порівняно вузькому тілесному куті: тут важливий потік, який припадає на цілком конкретний товар. При освітленні робочого столу буде цікавим потік, здатний якісно освітити всю поверхню. Тому в світлотехніці крім світлового потоку застосовують і інші фізичні величини.
Така важлива характеристика, як крива сили світла КСС описує як саме світловий потік розподіляється в просторі. Для цього застосовують графічне зображення залежності сили світла від напрямку його поширення.
КСС світильників підрозділяється на сім типів, представлених в таблиці.

виды ксс
На малюнку видно, як в реальності виглядає світловий потік у світильників з різними видами КСС: світильник з косінусною КСС з більш широким тілесним кутом освітлює велику площу, але максимальна концентрація світлового потоку досягається на невеликій відстані від світильника; глибока КСС другого світильника з меншим кутом дає більшу освітленість, але на меншій площі; світильник з концентрованою КСС яскраво освітлює невелику ділянку, створюючи світлову пляму на максимальній відстані.
виды ксс
На малюнку наочно продемонстровано, що світильники з Широкою КСС рівномірно освітлюють всю площу дорожнього полотна. Світильники з Концентрованою КСС дають окремі, хоча і більш яскраві світлові плями, площа дороги між стовпами залишається погано освітленою. При цьому відстань між стовпами і їх висота однакові в першому і в другому випадку. Для рівномірного освітлення дороги світильниками з другого малюнка стовпи з освітленням необхідно буде ставити в три рази частіше. Таким чином, використання світильників з КСС типу «Ш» для освітлення дороги економічно більш виправдано.
ксс
Оптичні компоненти світильника: лінзи і рефлектори призначені для того, щоб сформувати просторовий розподіл, тобто діаграму спрямованості світлового потоку або КСС джерел світла для вирішення конкретних завдань освітлення. Далеко не завжди при використанні типових діаграм спрямованості можна створити бажану освітленість об'єкта. Для формування нестандартних несиметричних діаграм зазвичай використовують спеціальні лінзи або їх комбінації. На малюнку представлена оптична лінза для вуличного лед світильника на опорі, крива сили світла, яку дає лінза і візуалізація світлового потоку світильника, розподіляється в двох площинах.
Правила підбору КСС
Знаючи КСС світильника можливо коректно підібрати освітлювальне обладнання для об'єктів з різним призначенням.
Для освітлення доріг, магістралей, площ, тротуарів, вулиць як правило використовують світильники з Широкою "Ш", або Напівширкою «Л» КСС. Витягнутий характер світлового плями, який дають КСС такого типу дозволяє досягти рівномірного освітлення дорожнього полотна без «сліпих зон».
Для загального освітлення житлових, офісно-адміністративні, невеликих виробничих і громадських приміщень застосовують світильники з КСС типу «Д» - косинусну.
Якщо необхідно освітити окремі робочі місця в офісних або виробничих приміщеннях, виділити світлом невеликі зони в переговорних кімнатах, виставкових залах, створити зони затишку в кафе, ресторанах варто використовувати світильники з Глибокою КСС «Г».
В якості акцентного освітлення традиційно застосовують світильники з Концентрованою КСС «К». Це забезпечить ефектне виділення світлом манекена у вітрині магазину, окремого експоната в залі музею або статуї в ніші на фасаді будівлі.
Щоб створити "приглушене" освітлення, наприклад, в холі офісу, застосовуються світильники відбитого світла з синусною «С» діаграмою.

Завдяки ряду безперечних переваг світлодіодні світильники можна зустріти в офісних, торгових і складських приміщеннях, промислових і житлових будівлях, архітектурному та зовнішньому освітленні, при освітленні автострад, вулиць та ін. Важливий параметр, який слід брати до уваги при виборі типу світлодіодного світильника, - криві сили світла.

Фахівці компанії Пайтекс грамотно підберуть необхідні світильники, які не тільки забезпечать необхідну освітленість, але і дозволять ефективно освітити потрібний об'єкт або простір.
Made on
Tilda